Strona główna: Technologia   Strona strona kontaktowa: Technologia   Mapa serwisu: Technologia

Technologia

Najlepsze karmy dla Twojego psa i kota.

TECHNOLOGIA I KONTROLE

Technologia produkcji i pakowania
Farmina Pet Foods używa dwuślimakowej wytłaczarki (Twin-Screw) używanej głownie przy produkcji jedzenia dla ludzi. Dwuślimakowa wytłaczarka zapewnia lepszą żelatynizację skrobi zwiększając stopień mieszania i pieczenia o 20-25% w stosunku do wytłaczarki jednoślimakowej. W wyniku tego procesu zmniejsza się stopień denaturacji substancji odżywczych co przekłada się na większą strawność pokarmu. Inną istotną cechą metod produkcyjnych używanych przez Farminę jest wykorzystanie systemu Long Life Vitamins, dzięki któremu witaminy dodawane są do karmy dopiero po procesie wytłaczania. Oznacza to, że produkt ma dłuższy termin przydatności do spożycia bez konieczności użycia substancji chemicznych. Powłoczkę tłuszczową produktów wytwarza się za pomocą systemu Vacuum Coater, który zapewnia idealne przeniknięcie lipidów wewnątrz krokiecików. Wiele uwagi poświęca się pakowaniu przy pomocy technologii, która gwarantuje zachowanie składników odżywczych przez długi czas dzięki całkowitej izolacji krokiecików od świata zewnętrznego.
Czynności kontrolne
W wyniku doświadczeń zdobytych podczas wielu lat tworzenia karmy dla zwierząt Farmina postanowiła zainwestować w działalność monitorującą. Specjalnie powołany w tym celu zespól zawsze poddaje kontroli surowce. Każda partia surowców jest wnikliwie analizowana a pobrane próbki są poddawane kolejnym testom nawet przez półtora roku. Wiele produktów jest monitorowanych, co pozwala Farminie natychmiast interweniować w sytuacjach, kiedy jest to niezbędne. Wszystkie surowce pochodzą od dostawców, którzy mają zaświadczenia potwierdzające zgodność procesu z wysokimi standardami. Ponadto, próbki surowców oraz produktów końcowych są poddawane analizie metodą spektroskopii w bliskiej podczerwieni (NIR), co umożliwia pełną kontrolę w czasie realnym zarówno dostarczanych surowców jak i finalnych produktów przeznaczonych na sprzedaż. Podczas wykonywania testów na surowcach laboratorium jest wspomagane przez laboratoria zewnętrzne.
Nie zawsze naturalny produkt jest zdrowy.
Chemiczna analiza składników odżywczych: Zgodnie ze standardem przewidzianym dla białka, tłuszczu, włókna, minerałów, skrobi, fosforu, wapnia, witamin, minerałów oraz wody.
Analiza bezpieczeństwa produktów: Mikrobiologiczna analiza i wykrywanie czynników zanieczyszczających w surowcach i produktach finalnych. Dla każdej kategorii przewidziana jest analiza konkretnego problemu, np. Wykrywanie toksyn (aflatoksyn i mykotoksyn), pestycydów, substancji radioaktywnych, ciężkich metali, arszeniku, salmonelli, enterobakterii, melaminy.
Farmina
© PIKO CMS

Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firmowe oraz opisy, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością firmy Farmina Pet Foods.